NCP59151DS28R4G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP59151DS28R4G
JLCPCB Part #
C898745
Package
D2PAK-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 13.5V 2.8V 300mV@(1.5A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive D2PAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS