MC78M18CDTRKG
MFR.Part #
MC78M18CDTRKG
JLCPCB Part #
C115123
Package
DPAK
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 100uVrms 18V 2V 33V 500mA 53dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DPAK Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS