LM2576D2T-15G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
LM2576D2T-15G
JLCPCB Part #
C70350
Package
D2PAK-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 15V 3A 52kHz 5mA 7V~40V Buck Buck Built-in Fixed No D2PAK-5 DC-DC Converters ROHS