LM1117MPX-25NOPB
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
LM1117MPX-25NOPB
JLCPCB Part #
C2902257
Package
SOT-223
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Ta) 1.2V@(800mA) 2.5V 20V 5.2mA 68dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS