FDMS8050ET30
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FDMS8050ET30
JLCPCB Part #
C891080
Package
Power-56-8
Description
-55℃~+175℃ 0.65mΩ@10V 1 N-channel 1.8V 16.15nF 180W 204nC 220pF 30V 4.455nF N-Channel ±20V Power-56-8 MOSFETs ROHS