NTTFD018N08LC
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NTTFD018N08LC
JLCPCB Part #
C894091
Package
WQFN-12(3.3x3.3)
Description
-55℃~+150℃ 1.7W、26W 12.4nC@10V 18mΩ@10V 2 N-Channel 2.5V 6A、26A 80V 856pF WQFN-12(3.3x3.3) MOSFETs ROHS