FCB20N60-F085
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FCB20N60-F085
JLCPCB Part #
C3277599
Package
D2PAK(TO-263)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.665nF 102nC@10V 150pF 198mΩ@10V 20A 3.08nF 341W 5V 600V N-Channel D2PAK(TO-263) MOSFETs ROHS