BZX79C27
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX79C27
JLCPCB Part #
C3742162
Package
DO-35
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 25.1V~28.9V 27V 500mW 50nA@18.9V DO-35 Zener Diodes ROHS