74F543PC
MFR.Part #
74F543PC
JLCPCB Part #
C3587189
Package
PDIP-24
Description
0℃~+70℃ 1 24mA、64mA 3mA 4.5V~5.5V 74F 8 Bidirectional Tri-State PDIP-24 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS