74F540PC
MFR.Part #
74F540PC
JLCPCB Part #
C3756191
Package
PDIP-20
Description
0℃~+70℃ 1 2ns@5V,50pF 3mA 4.5V~5.5V 64mA 74F 8 Tri-State PDIP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS