74F541PC
MFR.Part #
74F541PC
JLCPCB Part #
C3753369
Package
PDIP-20
Description
0℃~+70℃ 1 3mA 4.5V~5.5V 64mA 74F 8 Tri-State PDIP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS