Z8F1680PM020EG
MFR.Part #
Z8F1680PM020EG
JLCPCB Part #
C7398421
Package
DIP-40
Description
-40℃~+105℃ 1.8V~3.6V 10bit 16KB 20MHz 33 3KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 DIP-40 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS