Z8F1621AN020EG
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z8F1621AN020EG
JLCPCB Part #
C2640153
Package
TQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+105℃ 10bit 16KB 20MHz 2KB 31 3V~3.6V 8 Bit Built-in FLASH eZ8 TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS