PIC18F44K20-E/PT
MFR.Part #
PIC18F44K20-E/PT
JLCPCB Part #
C634497
Package
TQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~3.6V 10bit 16KB 256Byte 35 48MHz 768Byte 8 Bit Built-in FLASH PIC TQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS