Z8F1232HJ020SG
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z8F1232HJ020SG
JLCPCB Part #
C2640442
Package
SSOP-28-175mil
Description
0℃~+70℃ 10bit 12KB 2.7V~3.6V 20MHz 23 256Byte 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SSOP-28-175mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS