Z8F1232SJ020SG
MFR.Part #
Z8F1232SJ020SG
JLCPCB Part #
C2640437
Package
SOIC-28-300mil
Description
0℃~+70℃ 10bit 12KB 2.7V~3.6V 20MHz 23 256Byte 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS