Z8F0880SJ020EG
MFR.Part #
Z8F0880SJ020EG
JLCPCB Part #
C2640772
Package
SOIC-28-300mil
Description
-40℃~+105℃ 1.8V~3.6V 10bit 20MHz 23 2KB 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS