Z8F0880PJ020SG
MFR.Part #
Z8F0880PJ020SG
JLCPCB Part #
C2640875
Package
DIP-28
Description
0℃~+70℃ 1.8V~3.6V 10bit 20MHz 23 2KB 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 DIP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS