Z8F0831PJ020SG
MFR.Part #
Z8F0831PJ020SG
JLCPCB Part #
C2640453
Package
DIP-28
Description
0℃~+70℃ 2.7V~3.6V 20MHz 25 256Byte 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 DIP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS