Z8F0822PJ020SG
MFR.Part #
Z8F0822PJ020SG
JLCPCB Part #
C2640796
Package
DIP-28
Description
0℃~+70℃ 10bit 19 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 DIP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS