Z8F043APH020EG
MFR.Part #
Z8F043APH020EG
JLCPCB Part #
C2640290
Package
PDIP-20
Description
-40℃~+105℃ 10bit 17 2.7V~3.6V 20MHz 256Byte 4KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 PDIP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS