PIC18F16Q41-E/P
MFR.Part #
PIC18F16Q41-E/P
JLCPCB Part #
C3231733
Package
PDIP-20
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 12bit 18 4KB 512Byte 64KB 64MHz 8 Bit 8bit Built-in FLASH PIC PDIP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS