Z8F0431PH020SG
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z8F0431PH020SG
JLCPCB Part #
C3225414
Package
DIP-20
Description
0℃~+70℃ 17 2.7V~3.6V 20MHz 256Byte 4KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 DIP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS