Z8F0231HJ020EG
MFR.Part #
Z8F0231HJ020EG
JLCPCB Part #
C7460960
Package
SSOP-28-175mil
Description
-40℃~+105℃ 2.7V~3.6V 20MHz 25 256Byte 2KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SSOP-28-175mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS