Z8F021APH020SG2156
MFR.Part #
Z8F021APH020SG2156
JLCPCB Part #
C3231732
Package
PDIP-20
Description
0℃~+70℃ 17 2.7V~3.6V 20MHz 2KB 512Byte 64Byte 8 Bit Built-in FLASH eZ8 PDIP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS