Z8F0230SH020EG
MFR.Part #
Z8F0230SH020EG
JLCPCB Part #
C7459277
Package
SOIC-20-300mil
Description
-40℃~+105℃ 10bit 17 2.7V~3.6V 20MHz 256Byte 2KB 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SOIC-20-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS