Z8F011ASB020EG
MFR.Part #
Z8F011ASB020EG
JLCPCB Part #
C2640464
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+105℃ 16Byte 1KB 2.7V~3.6V 20MHz 256Byte 6 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SOIC-8 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS