Z8F021AHJ020SG2156
MFR.Part #
Z8F021AHJ020SG2156
JLCPCB Part #
C2640362
Package
SSOP-28
Description
0℃~+70℃ 2.7V~3.6V 20MHz 25 2KB 512Byte 64Byte 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SSOP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS