Z16F2811AL20EG
MFR.Part #
Z16F2811AL20EG
JLCPCB Part #
C2640958
Package
LQFP-100
Description
-40℃~+105℃ 10bit 128KB 16 Bit 2.7V~3.6V 20MHz 4KB 76 Built-in FLASH Others LQFP-100 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS