EZ80L92AZ050EG
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
EZ80L92AZ050EG
JLCPCB Part #
C2640062
Package
LQFP-100(14x14)
Description
-40℃~+105℃ 24 3V~3.6V 50MHz 8 Bit Built-in ROMless eZ80 LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS