Z8F1233SH020SG
MFR.Part #
Z8F1233SH020SG
JLCPCB Part #
C2640209
Package
SOIC-20-300mil
Description
0℃~+70℃ 12KB 17 2.7V~3.6V 20MHz 256Byte 8 Bit Built-in FLASH eZ8 SOIC-20-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS