EZ80F92AZ020EG
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
EZ80F92AZ020EG
JLCPCB Part #
C2640916
Package
LQFP-100(14x14)
Description
-40℃~+105℃ 128KB 20MHz 24 3V~3.6V 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ80 LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS