SMDJ120A
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMDJ120A
JLCPCB Part #
C5161565
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 120V 147V 15.5A@10/1000us 193V 1uA 3kW@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS