5.0SMDJ90A
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
5.0SMDJ90A
JLCPCB Part #
C5161625
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 111V 146A@10/1000us 34.59uA 5kW@10/1000us 90V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS