SMA2Z16A
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMA2Z16A
JLCPCB Part #
C5161087
Package
SMA
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15.2V~16.8V 16V 2W 31.2Ω 500nA@12.2V SMA Zener Diodes ROHS