SMB15J36CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMB15J36CA
JLCPCB Part #
C2917857
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 25.9uA 36V 44.2V 58.1A@10/1000us 58.1V Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS