SMCJ20CA
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
SMCJ20CA
JLCPCB Part #
C140803
Package
SMC,DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 20V 24.5V 32.4V 46.3A@10/1000us Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS