SMAJ15CA
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
SMAJ15CA
JLCPCB Part #
C132583
Package
SMA,DO-214AC
Description
-65℃~+150℃ 15V 16.4A@10/1000us 18.5V 1uA 24.4V 400W@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS