BZT52B16
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZT52B16
JLCPCB Part #
C405313
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@12V 15.68V~16.3V 16V 200Ω 40Ω 500mW SOD-123 Zener Diodes ROHS