BZT52B12
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZT52B12
JLCPCB Part #
C699126
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@9V 11.76V~12.24V 12V 150Ω 20Ω 500mW SOD-123 Zener Diodes ROHS