SR0805MR-7W91KL
MFR.Part #
SR0805MR-7W91KL
JLCPCB Part #
C5901344
Description
-55℃~+155℃ 250mW 91kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±20% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS