SR0805JR-7W5R1L
MFR.Part #
SR0805JR-7W5R1L
JLCPCB Part #
C873886
Description
-55℃~+155℃ 250mW 5.1Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS