SR0805JR-7W3R6L
MFR.Part #
SR0805JR-7W3R6L
JLCPCB Part #
C20166703
Description
-55℃~+155℃ 250mW 3.6Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS