SR0805JR-4736KL
MFR.Part #
SR0805JR-4736KL
JLCPCB Part #
C6234291
Description
-55℃~+155℃ 36kΩ 500mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS