RT0603BRE10240RL
MFR.Part #
RT0603BRE10240RL
JLCPCB Part #
C5896331
Description
-55℃~+155℃ 100mW 240Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS