SR0603FR-7W1K6L
MFR.Part #
SR0603FR-7W1K6L
JLCPCB Part #
C7016299
Description
-55℃~+155℃ 1.6kΩ 200mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS