SMBJ15A/TR7
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
SMBJ15A/TR7
JLCPCB Part #
C6489148
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 15V 16.7V 1uA 24.4V 24.6A 600W@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS