SMBJ160A-HF
Extended
Manufacturer
Comchip
MFR.Part #
SMBJ160A-HF
JLCPCB Part #
C3710445
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 160V 178V 2.3A 259V 5uA 600W TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS