RT0805WRC071K5L
MFR.Part #
RT0805WRC071K5L
JLCPCB Part #
C1724122
Description
-55℃~+155℃ 1.5kΩ 125mW 150V Thin Film Resistor ±0.05% ±15ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS