RT0805WRC071K58L
MFR.Part #
RT0805WRC071K58L
JLCPCB Part #
C1724118
Description
-55℃~+155℃ 1.58kΩ 125mW 150V Thin Film Resistor ±0.05% ±15ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS